Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Spotkanie 2

Czcionka:

17 stycznia 2022 r. odbyło się już drugie spotkanie. Bieżący panel dotyczył historii obu miast w okresie II Wojny Światowej. Agnieszka Kosecka, uczennica kl. III B mówiła m.in. o zajęciu miasta przez niemieckich okupantów, Krwawym Poniedziałku, sytuacji ekonomicznej mieszkańców, tajnym nauczaniu, czy życiu kulturalnym w mieście aż do wyzwolenia. Uczniowie z Coventry przybliżyli historię miasta z tego okresu. Coventry stało się niemalże symbolem bombardowań angielskich miast. Dowództwo Luftwaffe opracowało operację „Sonata Księżycowa”, której głównym celem stała się brytyjska metropolia, a poniesione przez nią straty były największymi w wojennej historii wysp.
Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyli: Aleksandra Bawor, Agnieszka Kosecka, Julia Ślęzak i Dominika Majer wraz z nauczycielami przygotowującymi uczniów: Agnieszka Mrowiec-Smaga, Eliza Kulińska, Karolina Staszewska i Łukasz Cholewiński.

II konferencja historyczna z President Kennedy School w Coventry (Wielka Brytania)

Utworzono dnia 17.01.2022, 16:11

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza