Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Uroczystości

Czcionka:

HARMONOGRAM
UROCZYSTOŚCI I AKCJI SZKOLNYCH
2017/2018

 

     HARMONOGRAM  UROCZYSTOŚCI  I AKCJI SZKOLNYCH 2017/18

L.p.

Miesiąc

     Tematyka

Nauczyciele

                                               I SEMESTR

1.

4 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  2017/18

p. I.Kociołek, p.M.Jankowska-Nowak

2.

5 września

Uroczyste obchody Dnia Patrona TORT DLA JULIUSZA

p. U. Zaleska, poloniści

3.

15 września

Wycieczka dla uczniów wyróżnionych

p.M.Górna, p.E.Rygał

4.

22 września

Rajd Słowaków-klasy I

Sprzątanie świata

p.E.Jankowska, p.U.Pijet

wychowawcy klas pierwszych, samorząd uczniów

5.

25 września

Debata kandydatów do SU,

p.E.Jankowska-SU i Entropia

6.

27 września

Wybory do SU

p.E.Jankowska-SU i Entropia

7.

26 września

Europejski Dzień Języków Obcych

p.A.Chrzastek,p.D.Chamoń,

p.I.Strzelecka,, p.J.Kuligowska-Woszczyna

8.

13 października

Dzień KEN, Przekazanie władzy nowemu SU

 

p.A.Henel,p.A.Łuczak-Wielgorka,p.D.Marlińska

9.

17 października

Uroczystości związane z odsłonięciem tablicy H.Poświatowskiej

poloniści, M.Pniak, D.Marlińska

10.

19 października

Global Dignity Day-Światowy Dzień Godności

p. A.Mrowiec-Smaga

11.

 

Listopad

Powiatowy konkurs Recytatorski Poezji J.Słowackiego

p.A.Łuczak-Wielgórka,p.D.Chamoń

12.

Październik

Dzień języka włoskiego i kultury włoskiej na świecie

p.J.Kuligowska-Woszczyna, p.T.Samarcew

13.

Październik

Szkolny Konkurs Gramatyczny Języka Angielskiego

p.A.Chrzastek, p.A.Słomian

14.

Październik

I etap konkursu prawniczego „Od mundurka do togi”

p.A.Wiklińska, p.M.Paściak

15.

30 października

Projekt angielskojęzyczny z okazji Halloween. W ramach zajęć realioznawczych z języków obcych

p.A.Mrowiec-Smaga, p.T.Samarcew

16

28 października

Olimpiada Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla-etap okręgowy

p. A.Wiklińska

17.

10 listopad

Święto Niepodległości

p.E.Rygał,p.J.Kuligowska-Woszczyna

 

18.

Listopad

Dzień Patrioty_ki XXI w.

p.A.Mrowiec-Smaga

19.

Listopad

Akcja na rzecz bezdomnych zwierząt

p.T.Samarcew,p.M.Jankowska-Nowak,p.M.Lichańska-Walas

20.

Listopad

Szkolny Salon Literacki

p.I.Kociołek, p.M.Górna

21.

Listopad

Tydzień Języka Niemieckiego

p. Z. Sandak-Bernat, p. I. Strzelecka, p.M.Szczeszek

22.

Grudzień

Akcja Edukacyjna Szkolnego Klubu UNICEF-Wszystkie kolory świata

p.A.Mrowiec-Smaga

23.

Grudzień

 

„Christmas Show”

p. E. Kulińska, p. K.Staszewska

24.

5 grudnia

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

p.J.Tatarczyk, p.E.Jankowska, p.Z.Sandak, p.A.Mrowiec-Smaga

25.

Grudzień

 

Weihnachtsmarkt               

p. Z. Sandak-Bernat, p. I. Strzelecka, p.M.Szczeszek

26.

 

Grudzień

Światowy dzień walki z HIV i AIDS

p. M. Lichańska-Walas,                        p. M. Jankowska-Nowak

27.

Grudzień

Pomoc dla dzieci w Ghanie-akcja ogólnoszkolna

p.M.Lichańska-Walas

28.

Styczeń

„Matematyka w geografii”-powiatowy konkurs dla gimnazjalistów

p.U.Pijet, p.M.Hercog

29.

Listopad-kwiecień

Akademia Liderów Przedsiębiorczości

p.A.Łuczak-Wielgórka

30.

Styczeń

„Najstarsze licea seniorom edukacji”-koncert

p.D.Marlińska, A.Henel

p.E.Szajbel,p.M.Wąsińska

                                                  II SEMESTR

31.

Luty

Szkolny Salon Literacki

p.D.Chamoń, p.A.Łuczak-Wielgórka

32.

Luty

Regionalny konkurs „Energetyka jądrowa przyszłością narodu”

p.K.Tazbir,p.D.Stelmach,

p.M.Lichańska-Walas,p.E.Żołyniak

33.

Luty

Powiatowy Konkurs Językowo-

Historyczny Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

 p.A.Wiklińska, p.E.Kulińska

34.

Marzec

 

St. Patrick’s Day

p. A. Mrowiec-Smaga,                     p. J. Tatarczyk

35.

Marzec/Kwiecień

Dzień Ziemi

 p.M.Lichańska-Walas,    p. U. Pijet, p.M.Jankowska-Nowak, p.J.Żaba

36.

Marzec

Dzień matematyki

Zespół matematyków

37.

Marzec

VII edycja projektu „English throught art” Konkurs wokalny I recytatorski

p. E. Kulińska,

p. A. Mrowiec-Smaga,

p. T. Samarcew,

p. K.Staszewska,

p. J. Tatarczyk

38.

Marzec

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski i Literacki im.Ludmiły Marjańskiej

p. U. Zaleska, p. M. Górna,

p.E. Szajbel,p.M.Wąsińska, p.D.Marlińska

39.

Marzec

Ogólnopolski Konkurs
Chemiczny „Alchemik”

p.E.Żołyniak, p.J.Żaba

40.

Kwiecień

 

Wymiana z Forchheim.

Wizyta w Polsce

 germaniści

41.

Kwiecień

Szkolny Salon Literacki

p.M.Miniszewska, p.M.Wąsinska, p.E.Szajbel

42.

Kwiecień

DZIEŃ OTWARTY dla gimnazjalistów

Samorząd Uczniowski +SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY,zespół ds.promocji szkoły

43.

 

 

29 kwietnia

Pożegnanie klas III .  Gala „Juliusze” dla maturzystów

p.I.Strzelecka,

 p.M.Lichańska-Walas

44.

Czerwiec

Dzień Krajów Anglojęzycznych

p.E.Kulińska, p.K.Staszewska

45.

Czerwiec

Regionalny Konkurs Angielsko-Niemiecki

p.Z.Sandak-Bernat, p.K.Staszewska

46.

 

 

Czerwiec

Wymiana z Forchheim.

Wizyta w Niemczech

germaniści

47.

 

 

1 czerwca

Dzień Sportu,czerwcówka

Nauczyciele wychowania fizycznego, p.E.Jankowska, SU

48.

Czerwiec

Gala Szkoły Liderów Juliusza

p.A.Henel,p.M.Kawecka, p.M.Kaim

49.

 

 

22 czerwca

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

 p.E.Kulińska, p.E.Jankowska

50.

 

 

3 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

p.J.Żaba, p.E.Żołyniak

 

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Reforma edukacji

Słowacki OFF