Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Uroczystości

Czcionka:

HARMONOGRAM
UROCZYSTOŚCI I AKCJI SZKOLNYCH
2019/2020

 

     HARMONOGRAM  UROCZYSTOŚCI  I AKCJI SZKOLNYCH 2019/20

 

I PÓŁROCZE

2 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

p. A.Pióro,K.Staszewska, D.Marlińska

4 września

Uroczyste obchody Dnia Patrona TORT DLA JULIUSZA

p. U.Zaleska

20 września

Wycieczka dla uczniów wyróżnionych

p.M.Górna, p.E.Szajbel

7 września

XV Noc Kulturalna-pokazy teatrów szkolnych w „Słowackim”, wieczór włoski

D.Chamoń, A.Łuczak-Wielgórka

p.J.Kuligowska-Woszczyna

17 września

Rajd Słowaków-klasy I

Sprzątanie świata

p.E.Jankowska, p.U.Pijet,

wychowawcy klas pierwszych, Samorząd Uczniowski

14-20 wrzesień

Zlot Szkół im. J. Słowackiego w Krzemieńcu (Ukraina)

U.Zaleska

25 września

Debata kandydatów do SU,

p.E.Jankowska-SU

27 września

Wybory do SU

p.E.Jankowska-SU

26 września

Europejski Dzień Języków Obcych

p.A.Słomian, p.A.Chrzastek

12 września

„Bliżej siebie”- wizyta młodzieży z Izraela

p.A.Mrowiec-Smaga, p.M.Kaim,angliści, p.D.Marlińska

18-19 września

Sesja naukowa poświęcona J. Słowackiemu z okazji 210. rocznicy urodzin Wieszcza

p.I.Kociołek, p.M.Górna

11 października

Dzień KEN, Przekazanie władzy nowemu SU

p.A.Słomian, p.I.Strzelecka,p.D.Marlińska,

Październik

Akcja „Młodzi Głosują”

A.Wiklińska

Październik

I etap konkursu polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, „Z ortografią na co dzień”

M.Miniszewska

Październik

Dzień języka włoskiego i kultury włoskiej na świecie

p.J.Kuligowska-Woszczyna, p.T.Samarcew

Październik

Szkolny Konkurs Gramatyczny Języka Angielskiego 

p.A.Chrzastek, p.A.Słomian

Listopad

I etap konkursu prawniczego „Od mundurka do togi”

p.A.Wiklińska, p.M.Paściak

31 października

Projekt angielskojęzyczny z okazji Thanksgiving Day. W ramach zajęć realioznawczych z języków obcych-dla klas pierwszych 

p.A.Mrowiec-Smaga, p.T.Samarcew

Listopad

Regionalny Konkurs Lingwistyczny „i like English, ich lieba German”

p.Z.Sandak-Bernat, p.K.Staszewska

8 listopada

Święto Niepodległości

U.Zaleska,J.Piątkowska,M.Łącka-Małecka,D.Marlińska

Listopad

Akcja na rzecz bezdomnych zwierząt 

p.T.Samarcew,p.M.Jankowska-Nowak,p.M.Lichańska-Walas

Listopad

Szkolny Salon Literacki

p.U.Zaleska, E.Szajbel, M.Wąsińska

Listopad

Dzień  Języka Niemieckiego

p. Z. Sandak-Bernat, p. I. Strzelecka, p.B.Dziąbor

Grudzień

Międzyszkolny konkurs gramatyczny z j.angielskiego

p.A.Słomian, p.A.Chrzastek

Grudzień

Akcja Edukacyjna Szkolnego Klubu UNICEF-Wszystkie kolory świata

p.A.Mrowiec-Smaga

Grudzień

„Christmas Show” oraz szkolny konkurs „Christmas Quiz”

p.E.Kulińska, p.K.Staszewska

5 grudnia

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

p.J.Tatarczyk, p.E.Jankowska, p.Z.Sandak, p.A.Mrowiec-Smaga

Grudzień

Weihnachtsmarkt

p. Z. Sandak-Bernat, p.E.Jankowska  p. I. Strzelecka, p.B.Dziąbor

Grudzień

Światowy dzień walki z HIV i AIDS

p. M. Lichańska-Walas, p. M. Jankowska-Nowak

Grudzień

Pomoc dla dzieci w Ghanie-akcja ogólnoszkolna 

p.M.Lichańska-Walas

Styczeń

„Matematyka w geografii”-powiatowy konkurs

p.U.Pijet, p.M.Hercog

Styczeń

„Najstarsze licea seniorom edukacji”-koncert

p.D.Marlińska, p.E.Szajbel,p.M.Wąsińska

Styczeń

Olimpiada Teologii Katolickiej

p.W.Pelczarski

Styczeń

Turniej chemiczny

p.J.Żaba

II PÓŁROCZE

Luty

Szkolny Salon Literacki

p.M.Górna, p.I.Kociołek

Luty

Regionalny konkurs „Energetyka jądrowa przyszłością narodu”

p.K.Tazbir,p.D.Stelmach,

p.M.Lichańska-Walas,p.E.Żołyniak

Luty

Regionalny konkurs drużynowy z chemii

p.J.Żaba

Luty/marzec

Global Dignity Day-Światowy Dzień Godności 

p. A. Mrowiec-Smaga

Marzec

St. Patrick’s Day

p. A. Mrowiec-Smaga, p. J. Tatarczyk

Marzec/Kwiecień

Dzień Ziemi

p.M.Lichańska-Walas, p. U. Pijet, p.M.Jankowska-Nowak, p.J.Żaba

Marzec

Dzień matematyki

Zespół matematyków

Marzec

X edycja projektu „English throught art” Konkurs wokalny I recytatorski

p. E. Kulińska, p. A. Mrowiec-Smaga, p. K. Staszewska, p. T. Samarcew, p. J. Tatarczyk

Marzec

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski i Literacki im. Ludmiły Marjańskiej

p. U. Zaleska,

p.E. Szajbel, p.M.Wąsińska, p.D.Marlińska

Marzec

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

p.E.Żołyniak, p.J.Żaba

Marzec

Wyjazd uczniów klas trzecich do Auschwitz

p.M.Górna, p.I.Kociołek

Marzec

Ogólnopolski konkurs biblijny

p.W.Pelczarski

 kwietnia

Wiener Aktion

p.z.Sandak-Bernat

Kwiecień

Wymiana z Forchheim.

Wizyta w Polsce

Germaniści, p.T.Samarcew

Kwiecień

Szkolny Salon Literacki

p.M.Miniszewska, p.E.Szajbel

27 kwietnia

DZIEŃ OTWARTY

Samorząd Uczniowski +SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY, zespół ds. promocji szkoły

24 kwietnia

Pożegnanie klas III .  Gala „Juliusze” dla maturzystów

p.I.Strzelecka,

p.M.Lichańska-Walas

Kwiecień

Sąd koleżeński wg J. Korczaka

p.A.Słomian, p.A.Chrząstek

Czerwiec

Dzień Krajów Anglojęzycznych

p.E.Kulińska, p.K.Staszewska, p.J.Tatarczyk, E.Jankowska

Czerwiec

Wymiana z Forchheim.

Wizyta w Niemczech

p. B. Dziąbor, p.T.Samarcew

1 czerwca

Dzień Sportu, „czerwcówka”

Nauczyciele wychowania fizycznego, p.E.Jankowska, SU

Czerwiec

„Randka z chemią”

p.J.Żaba

26 czerwca

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/20

p.J.Tatarczyk,A. Mrowiec-Smaga p. D.Marlińska

1 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

p.D.Chamoń, p.A.Łuczak-Wielgórka, p.D.Marlińska

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Kartka z kalendarza

ERASMUS +

Reforma edukacji

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza