Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Zajęcia nr 7

Czcionka:

W innowacyjnej Szkole Liderów Juliusza nadszedł czas podsumowań i ewaluacji. Ostatnie zajęcia odbyły się w sobotę 20 maja. Przed Liderami i Liderkami wielki sprawdzian kompetencji zdobytych podczas zajęć w SLJ – organizacja Gali 2L (liderów i laureatów), która odbędzie się 20 czerwca.

Zajęcia nr 7 składały się z dwóch części: merytorycznej i ewaluacyjnej. Część warsztatową poprowadziły p. dyrektor Małgorzata Kaim i p. prof. Agnieszka Henel. Rozpoczęła p. dyrektor wykładem na temat „Kształcenia liderów”:

„Jeśli chcesz wychować liderów, to doceniaj ich za to, kim są; wierz, że dadzą z siebie wszystko; chwal ich osiągnięcia; akceptuj odpowiedzialność, którą ponosisz za nich jako lider. Znajdź sposób, aby zjednoczyć zespół – niektóre osoby trzeba zainspirować, a inne trochę poskromić, aby w pewnym momencie ich serca biły jednym rytmem drużyny. Wybitni liderzy wiedzą, że najważniejszym zadaniem lidera jest pozyskiwanie i zatrzymywanie przy sobie dobrych ludzi…”

Wykład zobrazowany był historiami – metaforami „Bajką o kamieniach” i historią o „Szkole leśnych zwierząt”, które były inspiracją do dyskusji na temat  konieczności inwestowania w swoje mocne strony i budowania poczucia własnej wartości. W dalszej części uczestnicy w grupach pracowali z narzędziem „Archetypy” - decydowali, jakimi cechami powinien charakteryzować się wybitny lider.

Część ewaluacyjną wypełniły wrażenia uczestników Szkoły Liderów Juliusza, którzy przedstawiali mocne i słabe strony projektu. Następnie metodą burzy mózgów wspólnie stworzono wstępny scenariusz Gali 2L, na którą oprócz słuchaczy Szkoły Liderów Juliusza zaproszeni będą tegoroczni laureaci konkursów i olimpiad (liderzy naukowi) oraz Osobowości Szkoły 2017 (liderzy nie tylko naukowi).

Agnieszka Henel

Szkoła Liderów Juliusza (zajęcia nr 7 - 20 maja)

Utworzono dnia 23.05.2017, 10:11

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza

SłowackiArt

Reforma edukacji

Job shadowing

Nakrętkowa Częstochowa

LICZNIK 2018/2019: 

33 256 szt.

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały