Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Zajęcia nr 1

Czcionka:

„Największą radością w życiu jest spotykanie się z wyzwaniami; a gdy jesteśmy W CENTRUM – zintegrowani, mamy zasoby, by sobie poradzić”

Milton Erickson

1 października 2016 r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Szkoły Liderów Juliusza. Półtoragodzinne spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej dyr. M. Kaim (nauczyciel – tutor) powitała uczestników, przypomniała najważniejsze założenia projektu oraz przedstawiła pierwszego gościa SLJ zaproszonego w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi „Pasje – ludzie – wartości”.

Zajęcia inauguracyjne rozpoczęły się od wystąpienia Julii Ratki – uczennicy klasy IIIe, profil biologia-chemia-język angielski (uczestniczki, a następnie liderki i mentorki  projektu KORBA[1], wolontariuszki Biura Obrony Zwierząt APA, wolontariuszki Festiwalu Dekonstrukcji Słowa CZYTAJ!, harcerki – drużynowej 138 Częstochowskiej Drużyny Harcerskiej "Grom", posiadaczki brązowej odznaki ratownika ZHP oraz certyfikatu Polskiego Języka Migowego, przyszłej psycholog). Julia opowiedziała o swoich doświadczeniach liderskich zdobywanych w ramach różnych projektów pozaszkolnych, ilustrując swoje wystąpienie prezentacją pt. „KORBA, czyli jak zostać LIDEREM?”. Tezą, która stanowiła tło prezentacji Julii było stwierdzenie, że warto i się opłaca uczestniczyć w różnych inicjatywach okołoszkolnych, aby zdobywać umiejętności i kompetencje potrzebne w dalszym życiu.

W drugiej części prof. M. Kawecka poprowadziła zajęcia pod hasłem „Poznajmy się i zintegrujmy!”. Uczestnicy wykonywali zadania, których celem było poznawanie się i budowanie partnerskich relacji w myśl hasła umieszczonego powyżej – stanowiącego motto zajęć nr 1. Szesnastoosobowa grupa SLJ opowiadała o sobie, rysowała siebie i akcentowała swoje mocne strony – wszystko po to, aby stworzyć grupę ludzi, którzy się znają, lubią i tworzą wspólnotę połączononą jedną ideą – BYCIA DOBRYM LIDEREM.

                Następne zajęcia odbędą się 22 października 2016 r. (sobota, 10.00-11.30). Temat:Komunikacja werbalna i niewerbalna. Prowadzący: dyr. M. Kaim i prof. A. Henel. Zapraszamy wszystkich, którzy deklarowali chęć udziału w spotkaniach Szkoły Liderów Juliusza.

prof. Agnieszka Henel

Pierwsze zajęcia w ramach Szkoły Liderów Juliusza

Utworzono dnia 05.10.2016, 18:23

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza

SłowackiArt

Reforma edukacji

Job shadowing

Nakrętkowa Częstochowa

LICZNIK 2018/2019: 

33 256 szt.

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały