Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Sprawozdanie z pracy samorządu w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

Czcionka:

Sprawozdanie z działalności SU w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

 Pracowaliśmy według ustalonego na początku roku szkolnego Planu Pracy Samorządu, współpracując z Dyrekcją Szkoły, Gronem Pedagogicznym oraz  młodzieżą. W każdym miesiącu realizowane były kolejne ciekawe inicjatywy wychodzące od uczniów, p. dyrektor lub nauczycieli.  

WRZESIEŃ upłynął nam na zapoznawaniu się z bieżącymi sprawami szkoły, obowiązkami samorządu i prowadzeniem kampanii wyborczej. Jeszcze nie, jako samorząd a już, jako zgrany zespół pomagaliśmy przy organizacji Dnia patrona, Rajdu Słowaka oraz debaty kandydatów na przewodniczącego.

PAŹDZIERNIK –Po wygraniu wyborów szybko wzięliśmy się do pracy. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w porozumieniu z p. dyrektor przygotowaliśmy Dzień Samorządu, uczniowie przebierali się w wybranym przez Siebie klasowo motywie, na sali widowiskowej wraz z ekipą radiowęzła "Uwaga Tramwaj!" urządziliśmy „Słowacki Music Awards” a klasa, która zaprezentowała się najlepiej dostała w nagrodę dzień bez pytania.  Wszystkim Profesorom wręczyliśmy drobne upominki natomiast do pokoju nauczycielskiego zakupiliśmy ekspres do kawy . Na oficjalnej akademii z ww. okazji wręczyliśmy kwiaty paniom dyrektor. Wtedy też oficjalnie została nam przekazana władza samorządowa. Zaangażowaliśmy się w obchody tygodnia języka włoskiego i kultury włoskiej, pomogliśmy zorganizować w naszej szkole dzień języka włoskiego z degustacją przysmaków włoskich i wieczorem filmowym z projekcją włoskich filmów. Kolejnym działaniem samorządu była organizacja Halloweenowego wieczoru filmowego. Z pieniędzy zebranych na wieczorze zapłaciliśmy za znicze na groby nauczycieli i pracowników szkoły. Uczestniczyliśmy również w wizycie młodzieży z Izraela.

LISTOPAD Na początku miesiąca rozpoczęliśmy zbieranie zamówień na bluzy Słowaka. Zaczęliśmy również planować dyskotekę andrzejkową „Projekt Andrzej.ki vol. 4”. Pomagaliśmy przy robieniu zdjęć klasowych przez p. profesora Reka oraz w obchodach 11 listopada. 24 listopada zorganizowaliśmy zebranie z przewodniczącymi wszystkich klas, na którym ustaliliśmy plany na Mikołajki oraz świąteczny kiermasz ciast. Dyskoteka odbyła się 26.11.2015.

GRUDZIEŃ 4grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Poprosiliśmy klasy o przebranie się w świąteczne motywy, organizowaliśmy konkurs karaoke na Sali widowiskowej, z radiowęzła podczas przerw rozbrzmiewała świąteczna, nastrojowa muzyka. Uczniom wręczaliśmy słodkie upominki. W wyborach na Śnieżynkę i Mikołaja Słowaka do wygrania był dzień bez pytania dla całej klasy. Rozpoczęliśmy strojenie szkoły z okazji zbliżających się świąt. Zakupiliśmy choinkę i wraz z przedstawicielami każdej klasy ją ubraliśmy. 21 grudnia pomagaliśmy przy kiermaszu bożonarodzeniowym. Zebrany podczas niego dochód przeznaczyliśmy na cele dobroczynne.

STYCZEŃ braliśmy udział w obchodach Jubileuszu MPK w Częstochowie, pomagaliśmy przy akcji krwiodawstwa oraz uczestniczyliśmy w konferencji „Szkoła dla szkół-wspólnie zgaśmy ryzyko”. W imieniu p. dyrektor rozpoczęliśmy współpracę ze strażą pożarną. W najbliższym czasie planujemy zbiórkę pieniędzy w ramach pomocy szkole w Afryce. Organizujemy także dyskotekę karnawałową, która odbędzie się w ostatki 9 lutego.

 

E-dziennik

Rekrutacja 2018

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

SłowackiArt

Reforma edukacji

Job shadowing