Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Zajęcia edukacyjne projektu "Przywróćmy Pamięć"

Czcionka:

           

Przywróćmy pamięć”

11 lutego grupa uczniów klas pierwszych , pod opieką pani prof. Agnieszki Mrowiec - Smagi wzięła udział w warsztatach projektu „Przywróćmy Pamięć”.

Zajęcia prowadzone przez panią Aleksandrę Siemionczyk i Monikę Biesagę były dla nas zgłębieniem wiedzy na temat kultury żydowskiej. Ponadto stały się inspiracją dla naszego projektu , którego mamy zamiar podjąć się w tym roku.

W trakcie ciekawych ćwiczeń zdaliśmy sobie sprawę jak ciężko jest sobie przypomnieć dalekie w czasie zdarzenia, a jeśli już zapadły mam w pamięć to z powodu wyjątkowych emocji, które mam wtedy towarzyszyły. Dzięki tej świadomości będziemy bardziej empatyczni  spotykając się z osobami , które mogą coś pamiętać o Żydach na terenie Częstochowy z okresu wojny i wnieść tę wiedzę w nasze prace, gdyż to jest m.in. temat naszego projektu. Pragniemy dotrzeć do Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, którzy pomagali Żydom bezinteresownie i mimo zagrożenia własnego życia. Chcemy , idąc w parze z głównym hasłem projektu, przywrócić o nich pamięć w dzisiejszym społeczeństwie, stworzyć coś wyjątkowego, co będzie przypomnieniem dla ludności miasta gdzie znajdowały się dawniej synagogi, gdzie mieszkali wyznawcy judaizmu , ale również samym przedstawieniem żydowskich obyczaji.

Warsztaty, które odbyliśmy w czwartek , były dla nas przygotowaniem do tego, ustalaliśmy wspólnie z panią Olą i Moniką  główne plany działania, co wiemy, a czego nie i gdzie ewentualnie możemy szukać pomocy. Wśród wymienionych znalazło się m.in Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, w którym to , w czerwcu, ma się odbyć Gala finałowa naszego projektu.

Dziękujemy serdecznie za warsztaty pani Aleksandrze i Monice.

Pełni entuzjazmy bierzemy się do pracy. Życzcie nam powodzenia.

 

                                                                                                                             Julia Kisiel kl. I „b”

 

Zajęcia edukacyjne projektu "Przywróćmy Pamięć"

Utworzono dnia 23.05.2016, 13:09

E-dziennik

Nauka zdalna

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

ERASMUS +

Reforma edukacji

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza