Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Finał projektu w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Czcionka:

Podsumowaniem projektu była uroczysta gala, która odbyła się 15 czerwca w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wzięło w niej udział 37 szkół z całej Polski prezentujących swój dorobek projektowy. Uroczystość rozpoczęły przemówienia Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Pana Jarosława Selina, Dyrektora Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego - Panią Monikę Krawczyk, Dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego - Pana Piotra Wiślickiego. Następnie delegacje szkół odebrały z rąk Pani Moniki Krawczyk dyplomy i drobne upominki. W trakcie uroczystości odbyła się ceremonia wręczenia medali Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Państwu Wesołowskim i rodzinie Pani Ireny Czerkies. Galę uświetniła Wiceambasador państwa Izrael. Po zakończeniu części oficjalnej gali, uczestnicy oraz zaproszeni goście zapoznali się z pracami szkół zaangażowanych w działania projektu. Zwieńczeniem dnia było zwiedzanie z przewodnikiem wystaw Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Udział w projekcie „Przywróćmy Pamięć” przyczynił się do pogłębienia wśród uczniów nieksiążkowej wiedzy, poznania wielu wartościowych osób i odkrycia naszego miasta na nowo. Dodatkowo młodzież kształciła umiejętność pracy w grupie oraz odpowiedzialności za powierzone zadanie. Projekt pobudził umiejętność komunikacji interpersonalnej i twórczego myślenia.

Uczestnicy projektu: Agnieszka Adamik, Natalia Albrychiewicz, Emilia Florczyk, Agata Jończyk, Julia Kisiel, Laura Korzekwińska, Julia Kuraś, Dorota Mazur, Piotr Orłowski, Adam Orzechowski, Klaudia Pustuł, Zbyszko Rybiałek, Natalia Szyda i Maria Wielgat. Koordynatorką projekty w szkole była Agnieszka Mrowiec-Smaga.

Agnieszka Adamik kl. Ia

Agata Jończyk kl. Ia

 

Oto treść listu jaki otrzymaliśmy od pani Koordynator ze strony Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Anety Stankowskiej:

„Drodzy Państwo,

 

Nawet nie wiem jak mam wam wszystkim podziękować za wczorajszy dzień. Nie ma słów którymi mogłabym oddać to jak niezwykłym wydarzeniem była dla mnie wczorajsza uroczystość w Muzeum Polin.

Ogrom wysiłku i zaangażowania jaki włożyliście wraz ze swoją niebywałą młodzieżą każe tylko pochylić głowę i ugiąć kolana. Naprawdę uwierzcie, goście zaproszeni na galę, którzy podchodzili do mnie wyrażali słowa największego uznania i szacunku. Nie spotkali się jeszcze z czymś takim. To było jedyne i niezapomniane przeżycie które zostanie ze mną do końca. Dziękuje Wam wszystkim za ten czas wspólnej pracy, za cierpliwość i zrozumienie oraz wsparcie. Mam wielką wiarę w to że spotkamy się w kolejnej edycji Programu Przywróćmy Pamięć.

Proszę przekażcie swoim uczniom te słowa.

Łączę wyrazy szacunku,

Aneta Stankowska

Koordynatorka Projektu”

 

Finał projektu ,,Przywróćmy Pamięć’’ w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Utworzono dnia 17.06.2016, 12:48

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza

SłowackiArt

Reforma edukacji

Job shadowing

Nakrętkowa Częstochowa

LICZNIK 2018/2019: 

33 256 szt.

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały