Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Rok szkolny 2015/2016

Czcionka:

Osiągnięcia uczniów I LO

w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

Lp.

Nazwa konkursu

Lokata,                     imię i nazwisko  ucznia

Nauczyciel przygotowujący

1.

XI edycja

Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy

o Unii Europejskiej

"GWIEZDNY KRĄG"

 

I miejsce

Tytuł laureata

Małgorzata Mróz (II a)

Małgorzata Kaim

2.

IX  Olimpiada Tematyczna

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531- 1683. Od Obertyna do Wiednia."

 

 

Laureat

V miejsce w klasyfikacji generalnej

Piotr Orłowski (I a)

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Konrad Kaźmierczak (II b) -  5 miejsce

Grzegorz Grabowski (III A) - 10 miejsce

Małgorzata Kaim

 

 

 

 

Agnieszka Wiklińska

Małgorzata Kaim

3.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

 

 

 

Laureatka

Małgorzata Mróz (IIa)

Finaliści:

Wiktoria Mrowiec (II a)

Bartosz Paczyński (IIa)

Małgorzata Kaim

4.

 

Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

 

Finalistka

Małgorzata Mróz (II a)

Małgorzata Kaim

5.

 

Olimpiada  Wiedzy o Unii Europejskiej

 

Finaliści:

Patrycja Kulak (IIa)  Bartosz Paczyński (IIa)

 

--------

6.

 

XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

 

Finalistka

Lena Mirowska (IIIa)

Iwona Kociołek

7.

 

Olimpiada Wiedzy o Mediach.

 

Laureatki

Oliwia Rybiałek (III c)

Kinga Raźniak (IIIa)

 

Urszula Zaleska

Iwona Kociołek

8.

II edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu

 

Finalista

Martyna Madej (II a)

Marlena Nowak

9.

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej.

 

 

Finalistka

Natalia Cierpiał (II a)

Ks. Wojciech Pelczarski

10.

VI Konkurs „Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków.”

I miejsce -  Patrycja Kulak ( II a )

-------

11.

XII Ogólnopolski Konkurs Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Finalista

 Wojciech Glenc ( II b)

Maria Miniszewska

12.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy "Przyszłość w Rozumie"

 

w kategorii języka polskiego:                      I miejsce - Julia Mazurek, III miejsce - Aleksandra Cierniak;

w kategorii WOS/historia:               II miejsce - Bartosz Paczyński,

w kategorii biologia/chemia:          III miejsce - Klaudia Konfederak

 

Monika Górna

 

 

Małgorzata Kaim

 

Małgorzata Jankowska - Nowak

13.

XVII  Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR

 

Laureat - I miejsce w województwie śląskim oraz II miejsce w Polsce

Joanna Mielczanek (IIb)

Zofia Sandak - Bernat

14.

Ogólnopolski  Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

Laureatki

Olga Poleszczuk (kl. III e) – wynik bardzo dobry w skali kraju,

Agnieszka Adamik, Julia Kuraś i Natalia Albrychiewicz (kl. I a) – wynik dobry w skali kraju.

Agnieszka Mrowiec - Smaga

15.

Ogólnopolski Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2016.

 

 

Laureaci

Szymon Frejlich (III b)     - I m-ce w województwie i V w kraju. 

Olga Poleszczuk (III e)- II m-ce w województwie i IX w kraju.

Zuzanna Kochel (II a) - II m-ce w województwie i XVII w kraju.

Olga Grajdek

 

 

 

Agnieszka Mrowiec – Smaga

 

Olga Grajdek

16.

Ogólnopolski Konkurs DISCOVER CANADA 2016

Finaliści:
Szymon Frejlich (III b)

Wojciech Glenc (II b)

                       Olga Grajdek

Joanna Tatarczyk

17.

Ogólnopolski Konkurs "Świat ukryty w literaturze, świat ukryty w języku, świat ukryty w tekstach kultury”.

 

Laureatki

Dorota Ciepał (IIIa) Paulina Grzyb (IIIa)

Finalistki

Lena Mirowska (III a)

Kamila Walkowicz (IIIa)

Iwona Kociołek

18.

II Ogólnopolski Konkurs Recytatorskim „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbruck.”

Klaudia Stanirowska (kl. IIa) – II miejsce

Monika Górna

19.

X  Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego.

 Finalistka

Katarzyna Szusterowska (kl II c)

Do półfinału zakwalifikowały się:

- Iga Foryś (III c),

- Karolina Frukacz     (III c),

- Sandra Grabowska (III c),

- Klaudia Pośpiech     (III c),

- Oliwia Rybiałek (III c),

- Żaneta Soboniak     (III c),

- Magdalena Zjawiona (II c)

Jolanta Kuligowska -Woszczyna

20.

VI Ogólnopolski Konkurs Literacki „ LITERACKI SMS”

III miejsce

Iga Kugiel z (I b)

Iwona Kociołek

21.

Ogólnopolski konkurs UNICEF na książkę, w ramach akcji „MALI uczniowie idą do szkoły”

Wyróżnienie

Agnieszki Adamik (I a)

Agnieszka

Mrowiec - Smaga

22.

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Archimedes Plus

 

Katarzyna Ujma (III e) – laureat V stopnia

Szymon Frejlich (III b) – laureat I stopnia 

Julia Mazurek ( II a)  - laureat III stopnia

Tamara Samarcew

Olga Grajdek

23.

XLVII Olimpiada Języka Rosyjskiego

Udział w etapie okręgowym – wynik wyróżniający

Katarzyna Isajewa (I d)

Dorota Chamoń

24.

XVI Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Wyróżnienie II stopnia:

Aleksandra Pieniążek

Kamila Kamińska (Ie)

Agnieszka Henel

25.

Ogólnopolski Konkurs "Savoir-vivre na co dzień"

Wyróżnienia:

I b: Agnieszka Zimnoch i Klaudia Zalas.

Maria Miniszewska

26.

Olimpiada Przedsiębiorczości

i Zarządzania

 

 

Do etapu okręgowego ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ:

Agata Jończyk, (Ia)

 

Agnieszka Łuczak - Wilgórka

27.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

o USA „Know America”

Do II etapu zakwalifikował się:

Wojciech Glenc (II b)

Joanna Tatarczyk

28.

Śląski Konkurs Języka Niemieckiego

 

Zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego:

Jagoda Chrzęstek (III c)

Małgorzata Szczeszek

29.

III Powiatowy Konkurs Historyczny "Romuald Traugutt i jego epoka".

III miejsce - Sylwia Halbiniak (I b)

Agnieszka Wiklińska

30.

XI Międzyszkolny  Konkurs o Tytuł MISTRZA MOWY POLSKIEJ

I miejsce - Joanna Mielczarek (II b), 

II miejsce - Zorika Kołodziejczyk (III b)

Maria Miniszewska

Urszula Zaleska

31.

Konkurs historyczny "Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków".

 

 

I miejsce – Patrycja Kulak (II a)

------

32.

Międzyszkolnym Konkurs Recytatorski "JEJ PORTRET”

 

I miejsce -  Klaudia Stanirowska (II a)

Wyróżnienie - Iga Kugiel (klasa I b) oraz Nadia Kaśkosz (II b)

 

Monika Górna

 

Iwona Kociołek

Maria Miniszewska

 

33.

IV Międzyszkolny Konkursu ECO MASTER

 

II miejsce - Kamil Parkitny (Ie )

Wyróżnienie –  Iga Foryś (III e)

 

Tamara Samarcew

 

34.

XIII konkurs WIR LERNEN IDIOME.

 

 

 

I miejsce -  Joanna Mielczarek (II b)

Zofia Sandak- Bernat

II miejsce - Karolina Kowacka (II c)

Bożena Dząbor

35.

I Konkurs  Rosyjskich Kolęd

i Pastorałek

zorganizowany przez Liceum w Kamienicy Polskiej.

 

I miejsce

Katarzyna Słowińska (IIe)

II miejsce (ex aequo)

Paulinie Krawczyk z klasy Ia

Patrycja Sawicka (IIIa) i Maciej Kulisza (Ia)

Dorota Chamoń

36.

 

VII edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego „Nie zobojętniaj się na chemię”,

Do etapu zakwalifikował się:

Jakub Łagiewka

Violetta Kurzak

37.

Konkurs na Małe Formy Teatralne, pod hasłem „MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ".

 

I miejsce

Krzysztof Cybulski       (II B),                     Kinga Zawisza (II C)      i Julia Kisiel (I B).

Edyta Jankowska

38.

Konkurs na prezentację multimedialną „Częstochowa w XX-leciu międzywojennym”

I miejsce

Marta Wrona (II b)

Agnieszka Wiklińska

39.

X Powiatowy Konkurs im. Ludmiły Marjańskiej

  •  

 

I miejsce Patrycja Kulak

 

Monika Górna

 

Poezja Śpiewana

Wyróżnienie

Katarzyna Słowińska

 

 

 

  •  

I miejsce

Julia Kuraś

Wyróżnienie

Paulina Błaszczyk

 

Urszula Zaleska

40.

IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta hrabiego Krasińskiego "Bogi i ludzie szaleją" Myszków 2016

Julia Czechowicz (I c)

------------------------

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

1.

 

Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

zajęła drużynowo

 

II miejsce w stylu klasycznym:

Aleksandra Balsam (II c)

 V miejsce drużynowo

reprezentacja dziewcząt

Wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego

2.

Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

 

I miejsce

Drużyna dziewcząt

VI miejsce drużyna chłopców

Małgorzata Pniak

3.

Licealiada Młodzieży Szkolnej     w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt

 

 

 

III miejsce drużynowo

Skład drużyny: Dagmara Wyrwał, Aleksandra Balsam, Ludwika Depta, Magdalena Tomalska

I miejsce w konkursie indywidualnym:

Dagmara Wyrwał

 

Marlena Nowak

4.

Licealiada Młodzieży Szkolnej     w piłce siatkowej plażowej

V miejsce drużynowo

Aleksandra Balsam     (II c)

Violetta Żyłka (I c)

Tomasz Pawlikowski

5.

XXIV edycja III Turnieju o Szachowe GRAND PRIX

III miejsce wśród dziewcząt w grupie szkół ponadgimnazjalnych

Joanna Mielczarek

Małgorzata Pniak

6.

XXIV edycja IV Turnieju o Szachowe GRAND PRIX

II miejsce wśród dziewcząt w grupie szkół ponadgimnazjalnych

Magdalena Jantos

III miejsce wśród dziewcząt w grupie szkół ponadgimnazjalnych

Joanna Mielczarek

Małgorzata Pniak

 


Osiągnięcia uczniów I LO

w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

 

Lp.

Nazwa konkursu

Lokata,                    

imię i nazwisko  ucznia

Nauczyciel przygotowujący

1.

Dominik Puchała (II a) otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016

2.

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanym pod patronatem Pani poseł do Parlamentu Europejskiego - Jadwigi Wiśniewskiej.

Nagrodą w turnieju był wyjazd do Belgii.

I miejsce

Patrycja Kulak (II a)

mgr Małgorzata Kaim

3.

IV Ogólnopolski Konkurs Historyczno - Literackim „Polskie więźniarki w Ravensbruck” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną w konkursie był wyjazd do Niemiec.

Tytuł laureata

I miejsce

Aleksandra Cierniak

(kl. II a)

 

III miejsce

Małgorzata Mróz

(kl. II a)

mgr Małgorzata Kaim

4.

Eurodyktando 2015 - konkurs ortograficzny przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Nagrodą w konkursie był wyjazd do Belgii.

I miejsce

Zorika Kołodziejczyk

(III b)

mgr Urszula Zaleska

5.

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Literackiej „Halina Poświatowska to jest podobno człowiek... - życie na krawędzi”.

I miejsce

Małgorzata Miszczak

(II a)

mgr Monika Górna

6.

„Wszechstronny konkurs Konesera Polszczyzny”. Konkurs organizowany był pod patronatem Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

II miejsce w woj. śląskim

drużyna I LO:

Zorika Kołodziejczyk

(III b)

 

 

 

mgr Urszula Zaleska

 

Małgorzata Mróz (II a)

mgr Monika Górna

7.

Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Tytuł laureata i awans do III etapu olimpiady

Małgorzata Mróz (II a)

mgr Małgorzata Kaim

8.

IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"

 

Awans do etapu centralnego

Małgorzata Mróz (II a).

W II etapie wzięli udział uczniowie II a: Dominik Puchała, Patrycja Kulak oraz Aleksandra Cierniak.

mgr Małgorzata Kaim

 

9.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

 

Awans do etapu centralnego:

I miejsce w woj. śląskim (nagroda - wyjazd do Brukseli) Bartosz Paczyński      (II a),

III miejsce

Wiktoria Mrowiec (II a),

V miejsce   Małgorzata Mróz (II a)

 

mgr Małgorzata Kaim

10.

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

Awans do II etapu:

Patrycja Kulak (II a)

mgr Małgorzata Kaim

11.

Olimpiada Historyczna

Awans do II etapu:

Marcin Basiński - kl. I a
Piotr Orłowski - kl. I a

Jakub Kmieć - kl. II a

Patrycja Kulak - kl.II a

 

mgr Małgorzata Kaim

 

 

 

 

Marcin Lalak - kl. I b

 

mgr Agnieszka Wiklińska

12.

Olimpiada Solidarności. „Dwie dekady historii”

 

Awans do II etapu:

Oskar Wypchło (II a), Jakub Kmieć (II a)

mgr Małgorzata Kaim

13.

Olimpiada  Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

Awans do etapu centralnego:

IV miejsce w województwie

Małgorzata Mróz  (II a)

mgr Małgorzata Kaim

14.

Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

 

Awans do II etapu: Małgorzata Mróz (II a) Patrycja Kulak (II a)  Bartosz Paczyński (II a) Dominik Puchała (II a) Aleksandra Cierniak (II a) 

Daria Wąs (II d)

 

mgr Małgorzata Kaim

 

 

 

 

mgr Agnieszka Wiklińska

Wyniki II etapu:

III miejsce w województwie (awans do etapu centralnego):

Patrycja Kulak

VI miejsce w województwie (awans do etapu centralnego):

Bartosz Paczyński

Wyróżnienie:

Małgorzata Mróz

 

mgr Małgorzata Kaim

 

15.

Olimpiada Wiedzy Historycznej

Awans do II etapu:

Jakub Kmieć (II a)

mgr Małgorzata Kaim

16.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie 

 

Awans do II etapu:

Małgorzata Mróz - kl. II a

Bartosz Paczyński - kl. II a

mgr Małgorzata Kaim

 

 

 

17.

Olimpiada Teologii Katolickiej

I miejsce w etapie diecezjalnym

( awans do etapu ogólnopolskiego):

Aleksandra Żurek

( II a )

 II miejsce w etapie diecezjalnym

(awans do etapu ogólnopolskiego):

Natalia Cierpiał ( II a)

Ks. Wojciech Pelczarski

18.

Przegląd Teatralny szkół średnich zorganizowany przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

 

II miejsce

Reprezentacja I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie 

Nagroda za najlepszy duet sceniczny:

Patrycja Sawicka (III a) Krzysztof Cybulski (IIb)

Reżyseria

Marek Ślosarski

19.

XVI Konkurs Literacki im. Zofii Martusewicz organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater pod patronatem Jadwigi Wiśniewskiej - posłanki do Parlamentu Europejskiego

III miejsce

Aleksandra Mysłek     (II b)

mgr Maria Miniszewska

20.

Regionalny konkurs na projekt książki

II miejsce

Marta Wrona (II b)

mgr Maria Miniszewska

21.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Awans do II etapu:

Joanna Mielczanek

(II b),

Wojciech Glenc (II b),

mgr Maria Miniszewska

 

 

Martyna Madej (II a)

 

mgr Monika Górna

 

Patrycja Klekot (I f)

mgr Agnieszka Łuczak - Wielgórka

22.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z poprawną ortografią na co dzień”

Awans do II etapu:

Joanna Mielczanek

(II b)

mgr Maria Miniszewska

 

Martyna Madej (II a)

mgr Monika Górna

Julia Ratka (II e)

mgr Iwona Kociołek

23.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Awans do etapu

Wojewódzkiego:

Aleksandra Cierniak

(II a)

 

 

mgr Monika Górna

 

Lena Mirowska (III a)

mgr Iwona Kociołek

24.

IX edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia"

Awans do II etapu:

Grzegorz Grafowski

(III a)

Konrad Każmierczak (II b)

 

mgr Małgorzata Kaim

 

mgr Agnieszka Wiklińska

25.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych "Know America"

Awans do II etapu:

Angelika Jońska (II b), Wojciech Glenc (II b)

mgr Joanna Tatarczyk

26.

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Lingua Plus

Laureat II stopnia:

Wojciech Glenc (II b)

 

 

mgr Joanna Tatarczyk

Szymon Frejlich (III b)

mgr Olga Grajdek

27.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Awans do II etapu:

Aleksandra Mysłek    (II b),

Agnieszka Zimoch 

 (II b),

Martyna Motyl (II b),

 

mgr Maria Miniszewska

 

 

 

Marlena Piątek (II a), Adrianna Małek (II a), Julia Mazurek (II a), Małgorzata Mróz (II a), Martyna Stępień (II a), Przemek Zachariasz (II a),

mgr Monika Górna

 

 

 

 

 

 

Kinga Raźniak (III a),

 

mgr Iwona Kociołek

 

Oliwia Rybiałek (III c)

mgr Urszula Zaleska

 

28.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Awans do etapu centralnego:

Julia Mazurek (II a), Małgorzata Mróz (II a), Przemek Zachariasz

 (II a),

mgr Monika Górna

 

 

 

 

 

Kinga Raźniak (III a),

mgr Iwona Kociołek

 Oliwia Rybiałek (III c)

mgr Urszula Zaleska

29.

Olimpiada Języka Łacińskiego

 

Awans do etapu okręgowego:

Aleksandra Żurek

 (kl. II a)

mgr Ewelina Rygał

30.

Ogólnopolski Konkurs DISCOVER CANADA

 

Awans do II etapu:

Szymon Frejlich (III b) Wojciech Glenc (II b)

 

mgr Olga Grajdek

mgr Joanna Tatarczyk

31.

Konkurs „Write on” organizowany przez Cambridge English Language Assessment

Awans do II etapu:

Olga Poleszczuk (III e)

Kamila Chabińska

 (III e)

mgr Agnieszka Mrowiec - Smaga

32.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego “English High Filer”

I miejsce w województwie i XIII w kraju:

Zuzanna Kochel (II a)
 

 

 

mgr Olga Grajdek

 

 

Wynik dobry w skali kraju:

Julia Kuraś (I a)

 

Mgr Agnieszka Mrowiec – Smaga

33.

Regionalny Przegląd Małych Form Teatralnych i Wokalnych w Języku Angielskim

„MaD Teens Festival”

Kategoria wokalna

I miejsce

Dominika Szymczyk (II b)

 

mgr Olga Grajdek

 

III miejsce

Paulina Krawczyń (I a)

 

mgr Eliza Kulińska

34.

Regionalny Przegląd Małych Form Teatralnych i Wokalnych w Języku Angielskim

„MaD Teens Festival”

Kategoria teatralna

I miejsce

Reprezentacja I LO – grupa „Chain smokers”:

Karina Badura (III b)

Natalia Pałyga (III b)

Piotr Kramer (III b)

 

 

 

 

mgr Olga Grajdek

 

 

 

Krzysztof Cybulski

 (II b)

mgr Joanna Tatarczyk

35.

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Awans do etapu okręgowego:

Katarzyna Isajewa (I d)

 

mgr Dorota Chamom

 

 

 

36.

I Regionalny Konkurs Rosyjskich Kolęd i Pastorałek

I miejsce:

Katarzyna Słowińska

( II e )

II miejsce:

Paulina Krawczyk ( Ia )

Patrycja Sawicka ( IIIa)

Maciej Kulisz ( I a)

mgr Dorota Chamoń

 

37.

XXXIX Olimpiada z Języka Niemieckiego

Awans do etapu okręgowego:

Joanna Mielczarek

(II b)

 

 

mgr Zofia Sandak - Bernat

38.

Śląski Konkurs Języka Niemieckiego

Awans do II etapu:

 

Karolina Łatacz (III d)

 

 

 

mgr Iwona Strzelecka

 

Karolina Kowacka (II c)

Adam Czapla (II c)

 

mgr Bożena Dziąbor

 

 

Aleksandra Cybulska (III c)

Jagoda Chrzęstek

(III c)

 

mgr Małgorzata Szczeszek

 

39.

Ogólnopolski Konkurs

Języka Niemieckiego

 „ Deutschfreund”

XVIII miejsce w województwie:

Patrycja Białas (I c )

mgr Małgorzata Szczeszek

40.

Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu

Awans do etapu centralnego:

Martyna Madej (II a)

mgr Marlena Nowak

41.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Awans do etapu okręgowego:

Katarzyna Rudzka (III e)

Klaudia Kabała (III e)

mgr Małgorzata Jankowska - Nowak

42.

Regionalny Konkurs Dendrologiczny

I miejsce:

Katarzyna Piekielska (II e)

mgr Małgorzata Jankowska - Nowak

43.

Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

II miejsce:

Tomasz Rojszczyk

(I a)

III miejsce:

Michalina Zagórowicz (I f)

 

mgr Małgorzata Jankowska - Nowak

44.

XIV Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Awans do II etapu:

Tomasz Rojszczyk

 (I a)

mgr Urszula Pijet

45.

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Awans do II etapu:

Klaudia Kukuła (III c)

Kinga Święcik (III d)

Karolina Tukaj (III d)

mgr Urszula Pijet

46.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Tag für Tag”

Wyróżnienie:

Martyna Kajdzik (III e)

 

mgr Bożena Dziąbor

47.

I Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kłobucka

I miejsce

Joanna Mielczarek (II b)

mgr Małgorzata Pniak

48.

XXIV edycja Turniejów Szachowych „Grand Prix” (drugi turniej o indywidualne mistrzostwo Częstochowy)

II miejsce

Magdalena Jantos (II f)

III miejsce

Joanna Mielczarek (II b)

mgr Małgorzata Pniak

           

 

 

Ranking olimpijski COPTIOSH

Reforma edukacji

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Słowacki OFF