Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Rok szkolny 2014/2015

Czcionka:

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW  W II SEMESTRZE  ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

Olimpiady, konkursy

 

 

 

Organizator

 

Imię i nazwisko ucznia, klasa, lokata

 

Nauczyciel przygotowujący

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

 

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Patrycja Kulak I a – finalistka

Małgorzata Mróz I a - laureatka

M. Kaim

Olimpiada Mediewistyczna

 

 

Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego

 

Grzegorz Grabowski II a – uczestnik etapu centralnego

M. Kaim

 

Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514.Od

Cedyni do Orszy.”

 

Mazowiecki Kurator Oświaty,

Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia

Nauczycieli w Warszawie,

Stowarzyszenie

Inicjatyw Edukacyjnych „Delta” w Płocku

oraz

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

 

Grzegorz Grabowski II a -  zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i uzyskał status laureata tego etapu

 

M. Kaim

 

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „Przyszłość w rozumie”

Wyższa Szkoła Humanitas

w Sosnowcu    

Małgorzata Mróz I a – III miejsce

M. Kaim

Konkurs historyczny „Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków” pt. „Rok 1945. Koniec wojny i trudny pokój? ”.

WOM Katowice

Wiktoria Krzak  III a, Patrycja Kulak  I a -  laureatki I stopnia

Alicja Grudzińska  III a - laureatka II stopnia. 

 

M. Kaim

Konkurs historyczno-literacki "Polskie drogi do niepodległości"    

Kuratorium Oświaty                      w Katowicach

Patrycja Kulak I a – III miejsce

w województwie

M. Kaim

VI Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

 

Kuratorium Oświaty                      w Katowicach

Patrycja Kulak I a – finalistka

M. Kaim

 Konkurs „Romuald Traugutt

    i jego czasy” 

II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta

w Częstochowie 

Aleksandra Cierniak I a – I miejsce

M. Kaim

Konkurs na projekt

 

Aleksandra Cierniak I a Wiktoria Mrowiec Ia - uzyskały status  posłanek  XXI Sejmu Dzieci

i Młodzieży.

 

M. Kaim

XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

 

Wydział Katechetyczny Episkopatu Polski

Alicja Grudzińska III a – finalistka

 ( VI miejsce w Polsce)

ks. W . Pelczarski

I Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy o Mediach

 

Instytut Dziennikarstwa
Wydział Dziennikarstwa         i Nauk Politycznych
Uniwersytet Warszawski

Anna Nowakowska III b – laureatka (indeks )

 

Oliwia Rybiałek II c - laureatka

M. Miniszewska

 

U. Zaleska

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja św. Jana Pawła II"

Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie

Klaudia Stanirowska I a - laureatka GRAND PRIX

M. Górna

V Ogólnopolski Konkurs Literacki SMS. Myśl przewodnia: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

 

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu

 

Michalina Noszczyk III c – III miejsce

  1. Kociołek

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „ Z poprawną polszczyzną na co dzień „

Centrum Edukacji Humanistcznej

Anna Nowakowska III b - finalistka

M. Miniszewska

IX Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej

 

Ośrodek Kultury                  we Wręczycy Wielkiej

Anna Kulej I b – II miejsce

M. Miniszewska

 X Międzyszkolny Konkurs            o Tytuł Mistrza Mowy Polskiej

 

Zespole Szkół Gastronomicznych                        w Częstochowie!

 

Joanna Mielczarek I b – I miejsce

M. Miniszewska

Międzyszkolnym Konkurs Recytatorski "Jej portret"

IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza          w Częstochowie!

 

Patrycja Kulak Ia – I miejsce

M. Górna

"English Triathlon"

Instytut Filologii Obcych AJD

Zuzanna Kochel II b, Natalia Pałyga II b,  Piotr Wolf II b – I miejsce

Szymon Frejlich II b – II miejsce

 

Zuzanna Brzeszczak III a – III miejsce

 

O. Grajdek

 

 

 

  1. Mrowiec - Smaga

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

WOM Bielsko Biała

Mateusz Deska III a – wynik bardzo dobry            w skali kraju

Alicja Grudzińska III a – wynik bardzo dobry w skali kraju

Zuzanna Brzeszczak III a – wynik dobry          w skali kraju

  1. Mrowiec - Smaga

 English Ace

Jersz – Łowcy talentów pod patronatem Politechniki Wrocławskiej

Alicja Grudzińska III a –I miejsce w województwie

Zuzanna Brzeszczak III a - II miejsce w województwie

 

 

Wojciech Glenc I b – I miejsce w województwie, 13 miejsce w kraju

  1. Mrowiec – Smaga

 

 

 

 

J. Tatarczyk

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego. English Hig Flier

Łowcy Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej

Julia Mazurek I a – I miejsce w województwie, 16 miejsce w kraju

Zuzanna Kochel II b – I miejsce w województwie, VII miejsce w kraju

Szymon Frejlich II b – dobry wynik

 

Alicja Grudzińska III a – wynik bardzo dobry -  III miejsce w województwie

Zuzanna Brzeszczak III a – wynik bardzo dobry  - V miejsce w województwie

 

 

 

O. Grajdek

 

 

 

 

 

A. Mrowiec - Smaga

 Powiatowy Konkurs Językowo-Historyczny ze znajomości dziejów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych

I LO im. J Słowackiego

Agnieszka Wiklińska

Olga Grajdek

Wiktor Motłoch I a –  I miejsce

Aleksandra Żurek  I a– III miejsce

 

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Deutschfreund

Jersz – Łowcy talentów.

Joanna Mielczarek I b – I miejsce w województwie śląskim, III w kraju

Z. Sandak - Bernat

Śląski Konkurs Języka Niemieckiego

Zespół Szkół Technicznych i Ogółnokształcących nr 3 w Chorzowie

Martyna Kajdzik II e , Wojciech Glenc I b – zakwalifikowali się do etapu drugiego

  1. Dziąbor

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

„Dyktando”

I LO im . J. Słowackiego 

Bożena Dziąbor

Martyna Kajdzik – I miejsce

Hipolit Hutyra III c – III miejsce

B.Dziąbor

Turnieju Chemicznego dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Instytut Chemii, Ochrony Środowiska i Biotechnologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz VI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie

 

Agnieszka Raczyńska III e, Emilia Pawłowska III e -  finalistki

V. Kurzak

 

 

 

 

 

 

 

Zawody sportowe, konkursy

Organizator

Imię i nazwisko ucznia, klasa, lokata

Nauczyciel przygotowujący

 

Licealiada Młodzieży Szkolnej - Mistrzostwa Częstochowy

 

Joanna Mielczarek I b  -  I miejsce na pierwszej szachownicy,  Magdalena Jantos I f- I miejsce na drugiej szachownicy! 

 Drużyna "Słowackiego" -  I miejsca w klasyfikacji szkół!

 

M. Pniak

XXIII edycja Turniejów Szachowych "GRAND PRIX"  o indywidualne mistrzostwo Częstochowy

 

Joanna Mielczarek I b – III miejsce w pierwszym turnieju, I miejsce wśród dziewcząt w czwartym turnieju oraz II miejsce wśród dziewcząt ogółem.

 

M. Pniak

 

 

 

Łyżwiarstwo szybkie dziewcząt

 

Olga Muska la  III a, Adrianna Jeziorowska  II f i  Natalia Gajda I d – V miejsce

M. Nowak

 


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW  W I SEMESTRZE  ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Olimpiady, konkursy

Organizator

 Imię i nazwisko ucznia, klasa, lokata

Nauczyciel przygotowujący

 

 

Olimpiada Historyczna

 

 

 

 

 

 

 

 

MEN

Polskie Towarzystwo Historyczne

 

 

 

 

Jakub Kmieć I a I Wiktoria Krzak II a  } zakwalifikowali się do części ustnej etapu okręgowego

 

Jakub Kmieć I a

Dominik Puchała II a

Grzegorz Grabowski II a

Wiktoria Krzak II a  } zakwalifikowali się

 do etapu okręgowego

Paulina Bednarek II b, Sylwia Gawron II b } zakwalifikowały się do etapu okręgowego

 

Małgorzata Kaim

 

 

 

Małgorzata Kaim

 

 

 

 

Agnieszka Wiklińska

 

Olimpiada Języka Polskiego

 

Instytut Badań Literackich PAN w Warszawie

Magdalena Basiak III a  } zakwalifikowała się do etapu okręgowego

Monika Górna

Olimpiada Filozoficzna

 

Polskie Towarzystwo Filozoficzne

Jarosław Belicki II a - zakwalifikował się do etapu okręgowego

Iwona Kociołek

Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień "

 

 

 

 

 

 

 

 

Towarzystwo Humanistyczne "Logos"

 

 

 

 

 

 

 

 

Patrycja Simkiewicz I c

Kamila Walkowicz II a } zakwalifikowały się do II etapu

Alicja Grudzińska III a

Julia Combik III a } zakwalifikowali się do drugiego etapu

Anna Nowakowska III b

JoannaMielczarek I b

Marta Jasińska  I b} zakwalifikowały się do II etapu

 

Iwona Kociołek

 

Monika Górna

 

Maria Miniszewska

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną ortografią na co dzień"

Towarzystwo Humanistyczne "Logos"

 

Alicja Grudzińska III a, Mateusz Deska III a } zakwalifikowali się do II etapu

Anna Nowakowska III b

Joanna Mielczarek I b

Marta Jasińska  I b} zakwalifikowały się do II etapu

Zorika Kołodziejczyk II b zakwalifikowała się do II etapu

Monika Górna

 

Maria Miniszewska

 

 

Urszula Zaleska

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Eurodyktando" Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Katedrą Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem EFS w Katowicach. Zorika Kołodziejczyk II b - IV miejsce i wyróżnienie Urszula Zaleska

Konkurs literacki

 

redakcja Życia Częstochowy i Powiatu

Julia Badura I c - I miejsce

Iwona Kociołek

 

Konkurs Wiedzy o Mediach

 

 

Instytut Dziennikarstwa
Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych
Uniwersytet Warszawski

Anna Nowakowska  III b

Oliwia Rybiałek II c  } zakwalifikowały się do etapu centralnego

Klaudia Michalak III b

Magdalena Radecka III b

Julia Grzybowiska III b } zakwalifikowały się do etapu okręgowego

Kinga Raźniak II a – zakwalifikowała się do etapu okręgowego

Maria Miniszewska

Urszula Zaleska

 

Maria Miniszewska

 

 

Iwona Kociołek

 

XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego 

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach

Stowarzyszenie Polonistów w Krakowie

Krzysztof Cybulski I b - Nagroda Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego i nagroda publiczności 

Dorota Marlińska

 

 IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Ludmiły Marjańskiej

 

 

 

 

 

IX Powiatowy Konkurs Literacki im. Ludmiły Marjańskiej

I LO im. J. Słowackiego

Patrycja Sawicka II a- I miejsce w kategorii poezja śpiewana

Klaudia Stanirowska I a  - II miejsce w konkursie recytatorskim

Patrycja Kulak I a  - nagroda Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO

Karina Badura II b -  II miejsce  w konkursie recytatorskim

Anna Bogus II b-  nagroda Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO

 

Iwona Kociołek

 

 

Monika Górna

 

 

Urszula Zaleska

Urszula Zaleska

 

 Olimpiada Solidarności

 

 

Fundacja Centrum Solidarności Gdańsk

Katarzyna Gaj II a

Klaudia Miszczyk II a } zakwalifikowały się do  etapu okręgowego

Małgorzata Kaim

 

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie    Współczesnym

 

 

Komitet Główny Olimpiady

Uniwersytet Warszawski

Małgorzata Mróz I a

Alicja Grudzińska III a } zakwalifikowały się do etapu okręgowego

Małgorzata Kaim

 

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

 

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Alicja Grudzińska III a

Katarzyna Wilk II a

Bartosz Paczyński I a } zakwalifikowali się do etapu okręgowego

Małgorzata Kaim

 

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

 

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Małgorzata Mróz I a ( 3 miejsce w okręgu)

Patrycja Kulak I a ( 2 miejsce w okręgu) } zakwalifikowały się do etapu okręgowego

 

 

Małgorzata Kaim

Olimpiada Wiedzy o III RP

 

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

 

 

Alicja Grudzińska  III a ( 4 miejsce w województwie)

Mateusz Deska III a

Grzegorz Grabowski II a } zakwalifikowali się do etapu okręgowego

Małgorzata Kaim

Olimpiada Tematyczna  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 962 - 1514 "

 

Ministerstwo Obrony Narodowej

Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku

Konrad Kazimierczak I b, Piotr Wolf II b } zakwalifikowali się do etapu rejonowego

Grzegorz Grabowski II a -  zakwalifikował się do etapu rejonowego

Agnieszka Wiklińska

 

Małgorzata Kaim

Olimpiada Artystyczna

 

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Julia Combik III a

Patrycja Dądela III f } zakwalifikowały się do etapu rejonowego

Małgorzata Pniak

Olimpiada Wiedzy Teologicznej

 

Wydział Katechetyczny Episkopatu Polski

Alicja Grudzińska  III a i Natalia Cierpiał I a - zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego

Wojciech Pelczarski

Olimpiada Języka Łacińskiego

PTF, KUL Lublin

 

Kamila Walkowicz II a - zakwalifikowała się do II etapu

 

 Ewelina Rygał

 

 

 

Olimpiada Języka Niemieckiego

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Joanna Mielczarek I b - zakwalifikowała się do II etapu

Zofia Sandak - Bernat

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus „Matematyka -Plus”

Amermedia Sp. z o.o.

Jakub Kulasiewicz III d - zakwalifikowali się do etapu okręgowego

Małgorzata Hercog

 

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Dominik Puchała I a

Klaudia Pośpiech II c } zakwalifikowali się do II etapu

Urszula Pijet

 

 

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

 

AGH w Krakowie

Anna Siwczyńska III c

Kinga Święciak II d

Karolina Nowakowska II d } zakwalifikowały się do II etapu

Urszula Pijet

Olimpiada Biologiczna

 

Polskie Towarzystwo Przyrodników

Paulina Majchrzak II e - zakwalifikowała się do etapu okręgowego

 Małgorzata Jankowska -Nowak

 

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu Człowieka

 

Akademia Rolnicza w Poznaniu

Martyna Chwałowska III e

Sylwia Kubat III e } zakwalifikowały się do etapu okręgowego

Małgorzata Jankowska -Nowak

Powiatowy Konkurs Dendrologiczny

 

IX LO im. C.K. Norwida

LOP  Częstochowa

Katarzyna Piekielska I e - wyróżnienie

Małgorzata Jankowska -Nowak

Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

 

 

I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie

Kamil Parkitny I e - I miejsce

Natalia Tomaszek I e - II miejsce

Wiktoria Kulej I e - III miejsce

Małgorzata Jankowska –Nowak

 

Międzyszkolny  konkurs „Maszyneria ludzkiego ciała”

IV LO im. H. Sienkiewicza

Paulina Rygał III e  - zakwalifikowała się do finału

Małgorzata Jankowska –Nowak

 

I Powiatowy Turniej Chemiczny

Instytut Chemii, Ochrony Środowiska i Biotechnologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

VI LO im. J. Dąbrowskiego

Emila Pawłowska III e

Martyna Dziagacz III e

Agnieszka Raczyńska IIIe } zakwalifikowały się  do II etapu

 

Violetta Kurzak

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Igrzyska Wiedzy"

 

 

UAB Advertis

 

 

Mateusz Deska  III a  - I miejsce w kategorii klas 3/4 szkół ponadgimnazjalnych

 

Agnieszka Mrowiec – Smaga

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego - Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

 

 

Amermedia

 

Bartosz Nowakowski II a - laureat I stopnia

Dominika Szymczyk II b - laureatka III stopnia

Szymon Frejlich  II b - laureat III stopnia

Katarzyna Gorzelak III d – laureatka III stopnia

Mateusz Deska III a

Alicja Grudzińska III a } laureaci III stopnia

 Katarzyna Ujma II c – laureatka II stopnia

Żaneta Soboniak II c – laureatka III stopnia

Aleksandra Spyra I f – laureatka III stopnia

 

Olga Grajdek

 

 

Eliza Kulińska

 

Agnieszka Smaga

 

Tamara Samarcew

 

Joanna Tatarczyk

Szkolny Konkurs Christmas Quiz

I LO Olga Grajdek

Zorika Kołodziejczyk II b - I miejsce

Paulina Grzyb kl.II a  - II miejsce

Olga Poleszczuk kl. II e - II miejsce

 Katarzyna Ujma kl. II c - III miejsce

 

Olga Grajdek

 

Adrianna Chrząstek

Tamara Samarcew

Szkolne Dyktando Języka Niemieckiego

 

I LO Bożena Dziąbor

 

 Martyna Kajdzik kl. II e - I miejsce

 Joanna Mielczarek  I b - II miejsce

Hipolit Hutyra  III c - III miejsce

 

Bożena Dziąbor

 

V Konkursu Wokalnego "Śpiewobranie"

 

 

ALA Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie, AGA Gimnazjum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Alicja Karpol  II e -  III miejsce w kategorii

II (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)

 

 

Dorota Marlińska

 

 

 

XIX Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej

 

Miejski Dom Kultury w Myszkowie

Patrycja  Sawickia  II a -  I miejsce w kategorii solistów 16 - 25 lat.

Dorota Marlińska

Zawody sportowe, konkursy

 

Organizator

 

 

Imię i nazwisko ucznia, klasa, lokata

 

Nauczyciel przygotowujący

Turniej szachowy „Grand Prix”

szkół ponadgimnazjalnych

UKS Hetman

SZS, AJD

Joanna Mielczanek I b – II miejsce

Małgorzata Pniak

Powiatowy Konkurs Wiedzy

„Na olimpijskim szlaku”

Urząd Miasta Częstochowy

Regionalna Rada PKO w Częstochowie

SOD w Częstochowie

IV LO im. H. Sienkiewicza

Martyna Madej I a – II miejsce

Danuta Kurzak

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Reforma edukacji

Słowacki OFF