Przejdź do głównej treści

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie!

Drodzy Rodzice!

13 grudnia 2018 r. w godz. 17.00 - 17.30 w I LO odbędą się zebrania z wychowawcami.

Po zebraniach (w godz. 17.30 - 18.00) zapraszamy na konsultacje.

PRZYDZIAŁ PRACOWNI

Podsumowanie osiągnięć uczniów w I półroczu 2017/2018

Utworzono dnia 21.01.2018, 07:11 przez: Monika Wąsińska
Czcionka:

Nie tak dawno witaliśmy nowy rok szkolny i zanim się obejrzeliśmy minęło I półrocze 2017/2018. Przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie oraz przedstawienie nazwisk tych, którzy wykazali się wzorową frekwencją, osiągnęli wysokie wyniki w nauce i godnie reprezentowali szkołę w licznych olimpiadach i konkursach.

Wszystkim ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Tym, którzy nie znaleźli się wśród wyróżnionych, życzymy, aby w przyszłości dołączyli do tego grona!

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I LO W I PÓŁROCZU 2017/2018

Lp.

Nazwa  konkursu

Lokata, imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel przygotowujący

1.

Jakub Piech, uczeń klasy III d został uhonorowany stypendium Prezesa Rady Ministrów.

2.

Olimpiada Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla

 

Awans do etapu okręgowego : Albert Banaszkiewicz, Władysław Dyjan, Filip Kaczmarzyk, Krzysztof Piwódzki, Mateusz Stoparek, Rafał Tyc i Kamil Zwoliński - II A (wszyscy) ; do III etapu zakwalifikowali się Filip Kaczmarzyk i Mateusz Stoparek ; w III etapie Filip zajął IX miejsce, a Mateusz VII miejsce

 

Agnieszka Wiklińska

3.

Olimpiada Historyczna

 

Awans do etapu okręgowego : Władysław Dyjan, Tomasz Gosek, Filip Kaczmarzyk, Mateusz Stoparek - II A

Krzysztof Kurkowski - II B

 

Agnieszka Wiklińska

Marek Paściak

4.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Awans do etapu okręgowego : Władysław Dyjan - II A, Piotr Orłowski - III A, Tomasz Rojszczyk - III A, Kamil Zwoliński - III A

 

Agnieszka Wiklińska

 

5.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka (COPTIOSH)

 

Awans do etapu okręgowego : Błażej Cierpiał - III A, Sandra Kropidło - II A, Piotr Orłowski - III A, Tomasz Rojszczyk - III A, Kamil Zwoliński - II A

Awans do etapu centralnego : Piotr Orłowski, Tomasz Rojszczyk, Błażej Cierpiał

Agnieszka Wiklińska

6.

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (COPTIOSH)

 

Awans do etapu okręgowego : Błażej Cierpiał - IIIA, Piotr Orłowski - III A, Dominika Skruńdź - II A, Rafał Tyc - II A, Kamil Zwoliński - II A (opieka A.Wiklińska);

Awans do etapu centralnego: Rafał Tyc

 

Agnieszka Wiklińska

7.

Olimpiada Wiedzy o III RP (COPTIOSH)

 

Awans do etapu okręgowego : Władysław Dyjan i Kamil Zwoliński z II A;

Awans do etapu centralnego : Władysław Dyjan

 

Agnieszka Wiklińska

8.

Olimpiada Wiedzy Historycznej (COPTIOSH)

 

 

 

 

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie (COPTIOSH)

 

Awans do etapu okręgowego : Władysław Dyjan, Krzysztof Piwódzki, Mateusz Stoparek z II A

Julia Sadowska i Wiktoria Więckowska z kl. IA

 

 

Awans do etapu okręgowego : Władysław Dyjan - II A ;

 

Agnieszka Wiklińska

Małgorzata Kaim


 


 


 


 

 

9.

Olimpiada Wiedzy o Prawie (Ostrołęka)

 

Awans do etapu okręgowego : Marcin Basiński - III A, Maciej Kulisz- III A, Tomasz Rojszczyk - III A

 

Agnieszka Wiklińska

 

10.

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

 

Awans do etapu okręgowego : Marcin Basiński - III A, Władysław Dyjan - II A, Zuzanna Kończyk - II A, Sandra Kropidło - II A, Maciej Kulisz - III A, Piotr Orłowski - III A, Krzysztof Piwódzki - II A, Kamil Zwoliński - II A

 

Agnieszka Wiklińska

 

11.

Konkurs Od mundurka do togi

 

Awans do etapu okręgowego : Błażej Cierpiał - III A, Hanna Łatanik - II A, Piotr Orłowski - III A;

- do finału konkursu zakwalifikowali się : Hanna Łatanik i Piotr Orłowski;

 

Agnieszka Wiklińska

12.

Wojewódzki konkurs wiedzy historycznej "Reformacja - 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce"

Finalista - Miłosz Musialik (II a)

Agnieszka Wiklińska

13.

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH


 

 

kwalifikacja do II etapu:

uczniowie klasy 3D: Agata Łęgowik, Patryk Klimczyk,Jakub Piech

uczniowie klasy 2 c: Bartelak Paulina, Borowiecka Wiktoria

 

Dorota Stelmach

 

Urszula Pijet

14.

Olimpiada Znajomości Afryki


 

 

Kwalifikacja do II etapu: Natalia Cieślak II b, Tomasz Gosek II a, Julia Rudzińska Ia, Filip Karoń I f

Urszula Pijet

15.


 

IV Turniej Chemiczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany przez Akademię Jana Długosza w Częstochowie

 

Do II etapu zakwalifikowali się : Kamila Kamińska kl. IIIe, Katarzyna Urbańska kl. IIIe, Michał Machura kl. IIf

Jolanta Żaba

16.


 

Olimpiada Języka Łacińskiego

 

Awans do etapu okręgowego: Natalia Balwierz kl. II b, Władysław Dyjan kl. II a, Eryk Kawecki kl. II a

Ewelina Rygał

17.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności


 

 

Awans do etapu okręgowego: Kacper Ciepliński kl. II a, Konrad Skrzypczyk kl. II e, Jakub Wieczorek kl. I e, w etapie okręgowym 3 miejsce i awans do etapu centralnego uzyskał Konrad Skrzypczyk kl. II e

Ewelina Rygał

18.

XLIX Olimpiada Języka Rosyjskiego

 

Awans do etapu okręgowego

Katarzyna Isajewa kl. IIId

Dorota Chamoń

19.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Szumit”

Uczeń z najwyższą punktacją w naszej szkole - Antoni Trzciński kl. 1f (6. miejsce)

Magdalena Kawecka

20.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

 

Awans do etapu centralnego Iga Kugiel 3b,

etap okręgowy Gabriela Obstój 3b

 

Iwona Kociołek

21.

VI Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki "Polskie Więźniarki w Ravensbrück"

wyróżnienie Dominika Filipiak 3b

 

Iwona Kociołek

22.

Olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności

Awans do etapu okręgowego:

Kamińska Kamila kl. III e

Paula Orlikowska kl. III f


 

Monika Lichańska-Walas

Małgorzata Jankowska – Nowak

23.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

II miejsce w etapie rejonowym

Justyna Lechowicz z kl. III e

Monika Lichańska-Walas

24.

Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AHG

Zakwalifikowanie się do II etapu:

Jakub Piech z kl. 3 d

Małgorzata Hercog

25.

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.PLus

Laureat III stopnia - Jakub Piech (3 d) Laureaci V stopnia: Agata Łęgowik, Patryk Klimczyk, Katarzyna Isajewa, Rafał Kot (uczniowie kl. 3 d)

Małgorzata Hercog

26.

Ogólnopolski Konkurs Discover Canada

Awans do II etapu:

 

Paolo Duran (IIa), Lena Kaźmierczak (Ib)

 

Jakub Piech (IIId), Karol Szczotka(IIIc), Mikołaj Suliga (III c), Julia Curran (I c)

 

Julia Sadowska (I a)

 

 

Eliza Kulińska

 

Aneta Słomian

 

 

Tamara Samarcew

27.

Międzyszkolny Konkurs Gramatyczny

Let's Face English Grammar

5. miejsce - Jakub Piech (III d)

Aneta Słomian

28.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Zakwalifikowanie do II etapu:

Eryk Kawecki kl. II a

Urszula Zaleska

29.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną ortografią na co dzień”

Zakwalifikowanie do II etapu:

Eryk Kawecki kl. II a,

Agnieszka Adamik kl. III a

Urszula Zaleska

30.

Konkurs Recytatorski Poezji Juliusza Słowackiego w ramach XXXIII Międzynarodowego Zlotu Rodziny Szkół im. J. Słowackiego w Chorzowie

II miejsce – Piotr Orłowski kl. III a

Urszula Zaleska

31.

Miejska Gra Językowa we Wrocławiu organizowana przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i Przedstawicielstwo  Komisji Europejskiej w Polsce .

IV miejsce zespołowo : Julia Lach (2d), Wiktoria Gloc (2d), Wiktoria Pochopień (2b), Natalia Lewczak (2b)

Agnieszka Mrowiec-Smaga

32.

Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej

w tenisie stołowym

II miejsce drużyna w składzie:

Anna Kielar, Natalia Skawińska i Dominika Sztanderska

 

Małgorzata Pniak

33.

Rejonowa Licealiada Młodzieży Szkolnej

w tenisie stołowym

II miejsce drużyna w składzie: Anna Kielar, Natalia Skawińska, Dominika Sztanderska

Małgorzata Pniak

34.

Ogólnopolski Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

IV miejsce w województwie śląskim oraz 29. miejsce w kraju - Paulina Błaszczyk (II d)

Zofia Sandak-Bernat

35.

XXXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki

O Laur Wierzbaka”

Laureat - Aleksandra Małecka (I a)

Maria Miniszewska

36.

XXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Awans do etapu okręgowego:

Piotr Orłowski, kl III a, Maciej Kulisz, kl. III a i Kamil Zwoliński kl II a

Agnieszka Łuczak - Wielgórka

37.

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Awans do etapu okręgowego:

Piotr Orłowski, kl III a, Maciej Kulisz, kl. III a i Kamil Zwoliński kl II a

Agnieszka Łuczak - Wielgórka

38.

LAUR MŁODEGO EKONOMISTY zorganizowany w ramach I etapu XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Laureat - Piotr Orłowski (III a)

Agnieszka Łuczak - Wielgórka

39.

VIII konkurs wokalny "Śpiewobranie" o zasięgu ogólnopolskim

I miejsce - Katarzyna Błaszczyk (III a) III miejsce - Katarzyna Bukała (III a) wyróżnienie - Julia Piaseka (I b)

Dorota Marlińska

40.

Regionalny Konkurs Poezji Śpiewanej

żyje się tylko chwilę…”

I miejsce - Katarzyna Błaszczyk z kl. III a

III miejsce - Dominika Karoń z kl. II b (akompaniament na ukulele Natalii Karłowskiej z kl. II b)

wyróżnienie - Katarzyna Bukała z kl. III a (akompaniament - Maciej Kulisz z kl. III a)

Dorota Marlińska

41.

Miejski konkurs fotograficzny

"Czytanie odmienia się przez przypadki

Wyróżnienie - Laura Jaroszek i Urszula Trejtowicz (I b)

Monika Górna

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY OSIĄGNĘLI NAJWYŻSZE WYNIKI W I PÓŁROCZU 2017/2018

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Średnia

1.

Alicja Zofia Gaj

2d

5,14

2.

Jakub Robert Piech

3d

5,13

3.

Kamila Ewa Kamińska

3e

5,11

4.

Klaudia Katarzyna Stanisz

1b

5,11

5.

Natalia Katarzyna Balwierz

2b

5,10

6.

Władysław Włodzimierz Dyjan

2a

5,10

7.

Zuzanna Kinga Kończyk

2a

5,10

8.

Krzysztof Tomasz Piwódzki

2a

5,10

9.

Martyna Anna Kundzicz

1f

5,06

10.

Agnieszka Anna Adamik

3a

5,00

11.

Dominika Jolanta Karoń

2b

5,00

12.

Tomasz Piotr Rojszczyk

3a

5,00

13.

Natalia Maria Skawińska

2f

5,00

14.

Wiktoria Aleksandra Tłoczek

2e

5,00

15.

Katarzyna Karolina Urbańska

3e

5,00

16.

Julia Ewa Sadowska

1a

4,94

17.

Katarzyna Anna Adamicka

2b

4,90

18.

Maria Renata Jaczyńska

2b

4,90

19.

Eryk Jacek Kawecki

2a

4,90

20.

Kamila Agnieszka Sap

2b

4,90

21.

Dawid Mariusz Kosmala

1b

4,89

22.

Patrycja Bożena Synowiec

2f

4,89

23.

Julia Natalia Cedrowicz

1e

4,88

24.

Weronika Garbaciak

3d

4,88

25.

Agata Sandra Łęgowik

3d

4,88

26.

Zofia Agata Orłowska

1c

4,88

27.

Karol Jerzy Sitek

2f

4,88

28.

Anna Maria Bissinger

2d

4,86

29.

Patrycja Joanna Leszczyńska

1b

4,83

30.

Agata Brol

1a

4,82

31.

Zuzanna Knieja

1a

4,82

32.

Edyta Ewa Pachoł

1c

4,82

33.

Anna Patrycja Maj

2b

4,80

34.

Mateusz Daniel Stoparek

2a

4,80

35.

Igor Wojciech Szyiński

2b

4,80

36.

Paulina Paula Błaszczyk

3a

4,78

37.

Laura Marta Jaroszek

1b

4,78

38.

Kinga Kaczmarek

1b

4,78

39.

Kamila Barbara Korzonek

1e

4,78

40.

Kamila Aleksandra Kustal

1e

4,78

41.

Natalia Wiktoria Szyda

3b

4,78

42.

Julia Maria Zyska

1b

4,78

43.

Natalia Barbara Baron

1b

4,76

44.

Aleksandra Maria Cyrulik

1a

4,76

45.

Julia Maria Maszczyk

1a

4,76

46.

Julia Patrycja Matuszczyk

1c

4,76

47.

Małgorzata Beata Potasińska

1c

4,76

48.

Oliwia Julia Frąckowiak

3d

4,75

49.

Natalia Ucieklak

2f

4,75

 

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĄ W I PÓŁROCZU 2017/2018

Uczeń

Frekwencja w %

Klasa

Gęsikowska Laura Luiza

100

II a

Treściński Tomasz Jan

100

II e

Biskup Magdalena Martyna

99,81

I a

Gawroński Mateusz Filip

99,81

I b

Polis-Kisiel Laura Elżbieta

99,81

I c

Krawczyk Julia Katarzyna

99,81

I e

Robakowski-Gąbka Oliwier Andrzej

99,81

I f

Nowińska Monika Aleksandra

99,62

I a

Zyska Julia Maria

99,61

I b

Rachwalska Weronika

99,6

III f

Tłoczek Wiktoria Aleksandra

99,12

II e

Maj Anna Patrycja

99,09

II b

Ziółkowska Julia

99,05

I a

Kosmala Dawid Mariusz

99,04

I b

Szymczykowska Alicja Sara

98,9

II c

Szwaja Jan Dariusz

98,87

I d

Kęsik Patrycja Klaudia

98,84

I c

Orłowska Zofia Agata

98,83

I c

Gaj Alicja Zofia

98,83

II d

Kundzicz Martyna Anna

98,63

I f

Pala Natalia Maria

98,3

I d

Wąs Karolina Agata

98,27

I d

Krawczyk Krystian Ryszard

98,27

I f

Matuszewski Wojciech Tadeusz

98,25

I a

Cyrulik Aleksandra Maria

98,09

I a

Brol Agata

98,08

I a

Pierz Kornelia Weronika

98,08

I b

Tomza Marcelina Anna

98,05

I c

Szmajdzińska Natalia

97,94

I e

Tauzowska Nicole Patrycja

97,91

II d

Górniak Kamila

97,88

I b

Sikora Milena Karina

97,87

I c

Szymusik Natalia Dominika

97,87

I c

Stacherczak Sonia Joanna

97,67

I c

Bielecka Olga Aniela

97,65

I f

Małyska Angelika

97,5

I d

Adamicka Katarzyna Anna

97,5

II b

Jaksender Karolina Justyna

97,46

I f

Gaudy Marek Ignacy

97,31

I c

Rykała Kinga

97,27

I f

Jelonek Julia

97,12

I b

Simkiewicz Karolina Barbara

97,12

II d

Dudek Katarzyna Cecylia

97,1

I f

Kasprzyk Klaudia Anna

97,07

I c

Stobiecka Kornela Marlena

97

II c

Trela Oliwia Klaudia

96,98

I d

Mieszczański Paweł Erazm

96,91

I f

Pietruszka Kacper Jan

96,9

II b

Korzonek Kamila Barbara

96,82

I e

Możdżeń Aleksandra Wiktoria

96,78

I a

Nowakowska Sara Wiktoria

96,76

I d

Mielczarek Tomasz

96,73

II d

Potasińska Małgorzata Beata

96,6

I c

Sadowska Julia Ewa

96,39

I a

Gloc Wiktoria Justyna

96,36

II d

Suska Aleksandra Kamila

96,35

I b

Krowicka Karolina Ewa

96,35

II b

Wieczorek Emilia Patrycja

96,29

I f

Wypchło Olga Justyna

96,29

I f

Pudło Bartosz Mieczysław

96,21

III f

Rychlewska Natalia Kinga

96,19

II b

Kozioł Katarzyna Renata

96,18

I a

Królik Krzysztof Marek

96,18

I d

Synowiec Patrycja Bożena

96,05

II f

Wieczorek Olga Marta

95,93

II c

Nawrot Jakub Jacek

95,9

III c

Kamińska Kamila Ewa

95,90

III e

Kołodziej Weronika Aneta

95,88

I f

Łuczyńska Sara Izabela

95,86

I f

Szyda Natalia Wiktoria

95,63

III b

Szleper Sandra Wiktoria

95,57

I d

Ostrowska Wiktoria

95,57

II d

Janeczek Wiktor Robert

95,54

I e

Radomska Emilia

95,53

I c

Kromołowska Weronika Wiktoria

95,38

I a

Radosz Klaudia Weronika

95,38

I d

Stasik Sandra Weronika

95,25

II e

Kaczmarek Kinga

95,21

I b

Zając Angelika Weronika

95,12

II a

Struzik Katarzyna Anna

95,05

I d

Krysik Maria Aleksandra

95,03

II e

 

Biuletyn Informacji Publicznej 1 L.O. w Częstochowie

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1473

W poprzednim tygodniu: 2405

W tym miesiącu: 4396

W poprzednim miesiącu: 10764

E-dziennik

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół 1 Liceum im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza

Pismo literacko-publicystyczne

SłowackiArt

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Nie spóźnij się

Dzwonki!
1. 7.30 - 8.15
2. 8.15 - 9.00
3. 9.10 - 9.55
4. 10.05 - 10.50
5. 11.10 - 11.55
6. 12.05 - 12.50
7. 13.00 - 13.45
8. 13.55 - 14.40
9. 14.50 - 15.35
10. 15.40 - 16.25
11. 16.30 - 17.15

Reforma edukacji

Nasi fani

Wirtualny spacer

Wirtualny spacer po szkole

                        

Job shadowing

Nakrętkowa Częstochowa

LICZNIK 2018/2019: 

16 930 szt.