Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie!

Gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Literacko – Historyczny „O mowo polska, Ty ziele rodzime”

Utworzono dnia 21.06.2021, 20:31 przez: Monika Wąsińska
Czcionka:

21 czerwca 2021 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miała miejsce gala rozstrzygająca Wojewódzki Konkurs Literacko – Historyczny „O mowo polska, Ty ziele rodzime” zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Partnerem Konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Konkurs inspirowany był 360. rocznicą ukazania się pierwszego numeru „Merkuriusza Polskiego” – pierwszej polskiej gazety oraz 120. rocznicą wybuchu we Wrześni strajku dzieci szkolnych w obronie języka polskiego.
Laureaci Konkursu - uczniowie z całego województwa będący na różnych etapach edukacji otrzymali, z rąk Śląskiej Kurator Oświaty, Urszuli Bauer, Katarzyny Porębińskiej, asystentki Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej oraz Pani Dyrektor, Małgorzaty Kaim,  dyplomy i nagrody, ufundowane przez: Jadwigę Wiśniewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie. Nasze liceum przygotowało nagrody dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Poniżej lista nagrodzonych:

Kategoria pierwsza – uczniowie klas I – V szkół podstawowych. 
I m. – Małgorzata Dróżdż, klasa V  (SP im. J. Dąbrowskiego w Zrębicach - opiekun - Monika Hobot)
II m. ex aequo: Igor Siwek, klasa IV (SP nr 2 im. M. Konopnickiej w Czeladzi, opiekun - Ewa Kozieł  oraz Igor Budzyński, klasa V (SP nr4 w Bielsku – Białej, opiekun - Małgorzata Suda)
III m. ex aequo: Ignacy Pach, klasa V (SP nr 20 im. Jerzego Kukuczki w Bielsku – Białej, opiekun - Ewa Adamczyk oraz Weronika Jagieła, klasa V (SP nr 6 im. J. Słowackiego w Bytomiu, opiekun - Ewa Matysek)
wyróżnienia: Piotr Łyczba, klasa IV (SP nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. W. Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej,  opiekun - Aneta Mazur) oraz Weronika Dziadek, klasa IV (Zespół Szkolno – Przedszkolny Janowice SP im. M. Konopnickiej Janowice, opiekun - Jolanta Kuczyńska,  Magdalena Byrtek (klasa II, Zespół Szkolno – Przedszkolny SP nr 2 im. E. Chrzanowicz w Pawli Wielkiej, opiekun - Barbara Juraszek), Maksymilian Pytel (klasa I, SP 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach, opiekun - Alina Soblik) i Marcin Lubosik (klasa II Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Piekarach Śląskich, opiekun - Mirosława Pala – Zeb)

Kategoria druga – uczniowie klas VI -VIII szkół podstawowych.
I m. ex aequo: Antoni Szczygłowski, klasa VI (SP im. Kazimierza Wielkiego w Dobieszowicach, opiekun - Anna Janota) oraz Maciej Semczuk, klasa VIII (SP nr 36 w Sosnowcu, opiekun - Katarzyna Krzyżowska)
II m. Katarzyna Nieznalska, klasa VIII (SP nr 13 H. Wagnera w Będzinie, opiekun - Barbara Żółkiewicz) 
III m. Jakub Łata, klasa VII (Uniwersytecka Katolicka Szkoła Podstawowa w Jaworznie, opiekun - Urszula Kałkusińska)
wyróżnienia: Izabela Mrugała, klasa VII (SP2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach, opiekun - Jolanta Wilkanowska – Olejak) oraz Zuzanna Urbanowicz, klasa VIII (Miejska Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Piekarach Śląskich, opiekun - Roman Kołdonek)

Kategoria trzecia – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. 
I m. Anna Kutek, klasa I LO (IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. S. Staszica w Sosnowcu, opiekun - Jacek Bajer)
II m.ex aequo: Aleksandra Zemła, klasa II LO (I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Żeromskiego w Zawierciu, opiekun - Maja Janus) oraz Mira Majewska, klasa II LO (I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku – Białej, opiekun - Piotr Seweryn)
III m. Zuzanna Waksmańska, klasa I LO (IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. S. Staszica w Sosnowcu, opiekun - Jacek Bajer)
wyróżnienia: Hanna Wawrzyniak, klasa I LO (IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. S. Staszica w Sosnowcu, opiekun - Jacek Bajer), Paulina Jatkowska, klasa I LO (IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. S. Staszica w Sosnowcu, opiekun - Jacek Bajer) oraz Patryk Wolny, II klasa szkoły branżowej (Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach,   opiekun - Katarzyna Stawowska).

Gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Literacko – Historyczny „O mowo polska, Ty ziele rodzime”

Utworzono dnia 21.06.2021, 20:32

Biuletyn Informacji Publicznej 1 L.O. w Częstochowie

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 610

W poprzednim tygodniu: 3269

W tym miesiącu: 7862

W poprzednim miesiącu: 9504

Szczęśliwe numerki

07.06 -11.06

Pon. Wt.  Śr.  Czw. Pt.
29,10

24

19 32,25

20

E-dziennik

Nauka zdalna

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół 1 Liceum im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Pismo literacko-publicystyczne

Kalendarium

Lipiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Nie spóźnij się

Dzwonki!
1. 8.00 - 8.45
2. 8.55 - 9.40
3. 9.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 11.50 - 12.35
6. 12.45 - 13.30
7. 13.35 - 14.20
8. 14.25 - 15.10
9. 15.15 - 16.00

ERASMUS +

Reforma edukacji

Nasi fani

Wirtualny spacer

Wirtualny spacer po szkole

 

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza