Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Rok szkolny 2015/2016

Czcionka:

Ruszyła współpraca biblioteki z SKKT!

W sobotę 26 września 2015 roku PTTK ponownie zawitało w Beskidach. Od samego rana pogoda nam nie sprzyjała, mimo to pełni werwy i zapału wyruszyliśmy do Szczyrku, by następnie wyciągiem wjechać na Skrzyczne. Jako wytrawni wędrowcy wiemy, że aura w górach bywa zmienna i tak też było tym razem, dlatego też zmuszeni byliśmy skrócić trasę. Ostatecznie dotarliśmy na Malinowską Skałę, a następnie na Przełęcz Salmpoloską. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Częstochowy. Z niecierpliwością oczekujemy następnej wyprawy, tym razem na Równicę, która zaplanowana jest 24 października! Wszystkich chętnych zapraszamy!

Kinga Stolczyk II c

UWAGA KONKURS!!!

"Książki naszych marzeń"

Co zrobić, by wygrać? To proste!

• Stwórzcie listę książek, o przeczytaniu których marzycie.

• Wymyślcie scenariusz krótkiego filmu (do 60 sekund), w którym przekonacie Zespół Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej, że to właśnie nasza szkoła powinna dostać te książki. Na pomysły czekamy do 25.09.15 r.

• Zrealizujcie najlepszy pomysł na film!

Przy ocenie nadesłanych filmów będą brane pod uwagę następujące elementy:

  • stopień zaangażowania społeczności szkolnej w realizację nagrania,
  • pomysłowość i oryginalność wykonania. 

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczystą Galę Finałową, a szkoły dostaną książki, które wskazali uczniowie!

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.men.gov.pl/knm  


Czym skorupka za młodu... 

W ramach integracji z Biblioteką Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie, biblioteka I LO postanowiła wziąć udział w spotkaniu z literaturą dla najmłodszych, choć i nieco strasi mogą w twórczości Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel odnaleźć coś dla siebie. Przywołana autorka, a właściwie jej twórczość stała się pretekstem zorganizowania Festiwalu Bajki w Częstochowie (17 - 19 września), którego punktem kulminacyjnym było wielkie czytanie bajek przez p. Roksanę Jędrzejewską - Wróbel i aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza. Literatura może lekka, łatwa i przyjemna, ale i zarazem pełna pozytywnych wzorców i ponadczasowych wartości. Może warto jest przywrócić w sobie odrobinę dziecka i sięgnąć po książki dla najmłodszych...


W sobotę, 5 września biblioteka I LO wzięła udział w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania". Bohaterką tegorocznej edycji była „Lalka” Bolesława Prusa, którą czytali m.in. częstochowscy parlamentarzyści, aktorzy, sportowcy, radni i dziennikarze.
Miejscem spotkania z literaturą wyznaczono ponownie malowniczy Park im. Stanisława Staszica.

Organizatorami częstochowskiej odsłony "Narodowego Czytania" byli: Urząd Miasta Częstochowy i Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem przyjęła Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.


3 i 4 września 2015 r. w I LO podręczniki i pomoce naukowe miały swoje święto. Podczas tych dni wielu uczniów nabyło od kolegów ze straszych klas lub absolwentów niezbędne pomoce naukowe. 

 

 

Narodowe Czytanie 2015

Narodowe Czytanie 2015

Kiermasz podręczników używanych

Kiermasz podręczników używanych

Zapraszamy

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza